RenoNorden Oy

  • 020 747 9090

  • Hyttitie 3, 00700 HELSINKI

    • www: www.renonorden.fi
    • RenoNorden Oy, 2230771-6
    • sähköposti: asiakaspalvelu@renonorden.fi
    • Myynti
    • Minna Nors
    • minna.nors@renonorden.fi
    • puh: 040 173 3299
    • Juha Parviainen
    • juha.parviainen@renonorden.fi
    • puh: 050 387 7411
    • Sari Tirronen
    • sari.tirronen@renonorden.fi
    • puh: 040 192 7565
    • Pasi Gerdt
    • pasi.gerdt@renonorden.fi
    • puh: 044 713 0250
    • Tuotanto
    • Kalle Hakala, liiketoimintajohtaja
    • kalle.hakala@renonorden.fi
    • puh: 044 713 0200
    • Työnjohtoalueet
    • Pohjois-Savo, Pohjois-Pohjanmaa, Pohjois- ja Etelä-Karjala ja Jyväskylä
    • puh: 020 757 9260
    • Pääkaupunkiseutu, Tampere, Länsi-Uusimaa, Porvoo, Mäntsälä, Itä-Uusimaa, Heinola, Seinäjoki ja Pohjois-Suomi
    • puh: 020 757 9266
    • Hallinto
    • Jukka Koivisto, toimitusjohtaja
    • jukka.koivisto@renonorden.fi
    • puh: 020 747 9091
    • Hanna-Liisa Järvinen, asiakaspalvelujohtaja
    • hanna-liisa.jarvinen@renonorden.fi
    • puh: 020 747 9092
    • Kalle Hakala, liiketoimintajohtaja
    • kalle.hakala@renonorden.fi
    • puh: 044 713 0200
    • Hanna Rissanen, henkilöstöpäällikkö
    • hanna.rissanen@renonorden.fi
    • puh: 040 550 5723
    • RenoNorden on erikoistunut kotitalousjätteen ja Suomessa myös yritysjätteiden keräykseen ja kuljetukseen.
    • Olemme alamme johtava toimija Pohjoismaissa ja tarjoamme palveluita yli viidelle miljoonalle ihmiselle neljässä eri maassa:
    • Norjassa, Ruotsissa, Tanskassa ja Suomessa.
    • Jätteenkuljettajamme tyhjentävät päivittäin tuhansia jäteastioita.
    • Jätteen kuljetamme käsiteltäväksi turvallisesti ja tehokkaasti.
    • Koko henkilöstömme osallistuu säännöllisesti sisäisiin koulutuksiimme, joissa heille kerrotaan toimialan ajankohtaiset asiat.
    • Nykyaikainen ja helposti tunnistettava kuljetuskalustomme toimittaa jätteen lukuisiin eri kohteisiin ympäri Pohjoismaita.
    • Näistä yleisimpiä ovat kierrätyslaitokset ja jätteenpolttolaitokset.