Pohjois-Karjalan maakuntaliitto

  • 013 337 4700

  • Siltakatu 2, 80100 JOENSUU

    • fax: 013 318 037
    • www: www.pohjois-karjala.fi
    • Pohjois-Karjalan maakuntaliitto, 0927140-5
    • sähköposti: kirjaamo@pohjois-karjala.fi
    • Aluekehitys
    • Eira Varis vs. Kehittämisjohtaja
    • eira.varis@pohjois-karjala.fi
    • puh: 050 307 4806
    • Maarit Siitonen Aluekehityspäällikkö
    • maarit.siitonen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 0400 668 149
    • Alueidenkäyttö
    • Pirkka Aula Aluesuunnittelupäällikkö
    • pirkka.aula@pohjois-karjala.fi
    • puh: 050 575 9703
    • Jukka Nykänen Ympäristösuunnittelija
    • jukka.nykanen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 050 412 0717
    • Hallintopalvelut
    • Jarmo Heiskanen vs. Hallinto- ja talousjohtaja
    • jarmo.heiskanen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 040 544 5671
    • Katja Riikonen vs. Tietopalvelupäällikkö
    • katja.riikonen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 050 570 3277
    • Johtaminen ja viestintä
    • Risto Poutiainen vt. Maakuntajohtaja
    • risto.poutiainen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 040 546 9649
    • Pekka Huovinen Kehittämispäällikkö
    • pekka.huovinen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 040 583 5428
    • Anni Varis Maakuntajohtajan sihteeri
    • anni.varis@pohjois-karjala.fi
    • puh: 050 307 9733
    • Pekka Kuosmanen Muutosjohtaja
    • pekka.kuosmanen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 050 63 997
    • Rauno Jussila Viestintäpäällikkö
    • rauno.jussila@pohjois-karjala.fi
    • puh: 040 733 8478
    • Edunajaminen
    • Sami Laakkonen Yhteyspäällikkö
    • sami.laakkonen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 050 443 1661
    • Kimmo Niiranen Maakunta-asiamies
    • kimmo.niiranen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 0400 529 479
    • Kehittämisrahoitus
    • Tuija Astikainen EU-ohjelmapäällikkö
    • tuija.astikainen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 040 542 6642
    • Ulla-Riitta Pölönen EU-hankekoordinaattori
    • ulla-riitta.polonen@pohjois-karjala.fi
    • puh: 050 911 0355