JL Metals Oy

  • 020 718 9640

  • Leppäläntie 566, 63120 LEPPÄLÄNKYLÄ

    • www: www.jlmetals.fi
    • JL Metals Oy, 2047885-3
    • sähköposti: info@jlmetals.fi
    • Toimitusjohtaja Jouko Lampi
    • jouko.lampi@jlmetals.fi
    • puh: 0400 771 747
    • Myynti- ja kehitysjohtaja Ilkka Hunnakko
    • ilkka.hunnakko@jlmetals.fi
    • puh: 040 831 9450
    • Myyntisihteeri Sari Vainionpää
    • sari.vainionpaa@jlmetals.fi
    • puh: 040 689 6338
    • Laatupäällikkö Oskari Pasanen
    • oskari.pasanen@jlmetals.fi
    • puh: 040 689 6377
    • Myynti - Ruotsi Erkki Niinimaa
    • erkki.niinimaa@nordicgroups.se
    • puh: +46 7060 34333
    • Projektijohtaja Otto-Pekka Pasanen
    • otto-pekka.pasanen@jlmetals.fi
    • puh: 040 742 6320
    • Suunnittelija Anssi Kirsilä
    • anssi.kirsila@jlmetals.fi
    • puh: 040 689 6366
    • Projektipäällikkö Jouni Seppänen
    • jouni.seppanen@jlmetals.fi
    • puh: 050 565 9232
    • Projektipäällikkö Esko Pussinen
    • esko.pussinen@jlmetals.fi
    • puh: 050 330 0101
    • Projektipäällikkö Seppo Huumo
    • seppo.huumo@jlmetals.fi
    • puh: 040 563 0109
    • Tuotantojohtaja Jussi Pihlajamäki
    • jussi.pihlajamaki@jlmetals.fi
    • puh: 0400 252 232
    • Työnjohtaja / Laatupäällikkö Marko Hakomäki
    • marko.hakomaki@jlmetals.fi
    • puh: 040 679 1144
    • Työnjohtaja / Hitsauskoordinaattori Matti Välimaa
    • matti.valimaa@jlmetals.fi
    • puh: 040 516 3607
    • Työnjohtaja Ville Kurunsaari
    • ville.kurunsaari@jlmetals.fi
    • puh: 050 572 2108
    • Työnjohtaja Mikko Välimäki
    • mikko.valimaki@jlmetals.fi
    • puh: 0400 610 596
    • Reskontra / Henkilöstöhallinto Riikka Vainionpää
    • toimisto@jlmetals.fi
    • puh: 040 703 3204
    • JL Metals Oy tuottaa kokonaisvaltaiset ratkaisut suunnittelusta asennukseen ja käyttöönottoon.
    • Toimitamme räätälöityjä kokonaisuuksia niin elintarvike-, energia- kuin prosessiteollisuuteenkin.
    • Suunnitteluosastomme ja suunnittelijaverkostomme koostuvat kokeneista eri alojen asiantuntijoista.
    • Meillä on erittäin monipuolinen kokemus eri teollisuusalojen asiakkaidemme tuotteista ja
    • prosesseista sekä erilaisten ratkaisujen toteuttamisesta. Tuotannon asiantuntijoidemme huippuosaaminen varmistaa,
    • että tuotteemme täyttävät korkeimmatkin laatuvaatimukset. RALA Pätevyys.