Ruskon Betoni Oy

  • 020 793 3400

  • Piuhatie 15, 90620 OULU

    • fax: 020 793 3407
    • www: www.ruskonbetoni.fi
    • Ruskon Betoni Oy, 0522660-7
    • sähköposti: rb@ruskonbetoni.fi
    • Ruskon Betoni Oy on perheyritys joka on erikoistunut valmisbetonin valmistamiseen ja siihen liityvien palvelujen tarjoamisen.
    • Lisäksi Hollolan moderni tehtaamme valmistaa EK-putkia ja -kaivoja. Valmisbetonin lisäksi tytäryhtiömme
    • Napapiirin Betoni Oy valmistaa myös betonielementtejä Rovaniemellä ja JA-KO Betoni Oy kunnallisteknisiä tuotteita Kokkolassa.
    • Yhteystiedot:
    • Martti Väänänen, toimitusjohtaja
    • martti.vaananen@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3401
    • Risto Väänänen, varatoimitusjohtaja
    • risto.vaananen@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3414
    • Janne Väänänen, Laatuinsinööri (Pohjois-Suomi)
    • janne.vaananen@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3333
    • Katri Väänänen, valvontainsinööri
    • katri.vaananen@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3425
    • Arto Väänänen, tekninen johtaja
    • arto.vaananen@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3410
    • Paula Tättila, talouspäällikkö
    • paula.tattila@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3419
    • Pirjo Vihelä, toimistopäällikkö
    • pirjo.vihela@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3409
    • Sami Sainio, projektipäällikkö
    • sami.sainio@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3412
    • Jere Toivonen, laatuinsinööri
    • jere.toivonen@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3335
    • Hannu Karppinen, Aluejohtaja Pohjois-Suomi
    • hannu.karppinen@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3402
    • Hannu Mattila, aluejohtaja Etelä-Suomi
    • hannu.mattila@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3330
    • Petri Lautala, aluepäällikkö Kaakkois-Suomi
    • petri.lautala@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3356
    • Jaakko Mäkelä, aluepäällikkö
    • jaakko.makela@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3426
    • Tomi Gutzen, laatujärjestelmäpäällikkö
    • tomi.gutzen@ruskonbetoni.fi
    • puh: 020 793 3428