K-Rauta Alavus

  • 020 712 9550

  • Kolistontie 13, 63300 ALAVUS

    • Aki Saarinen Oy, 0956949-8
    • sähköposti: Rautia.alavus@rautia.fi
    • Ma-pe 8-18, la 9-14, su suljettu
    • Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Myymälämme on selkeä ihmisen kokoinen rautakauppa,
    • joka kuitenkin vastaa myös vaativan yrityksen kaikkiin tarpeisiin.
    • Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi.
    • Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.
    • Voit tehdä tilauksesi myös verkkokaupassamme ja toimitus haluamaasi osoitteeseen.
    • 020-alkuisiin numeroihin soittaminen maksaa lankapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)
    • ja matkapuhelimista 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%).
    • Aki Saarinen, kauppias
    • 020 7129 551
    • aki.saarinen@rautia.fi
    • Joni Isomäki, työvälineet
    • 020 7129 556
    • joni.isomaki@rautia.fi
    • Kaija Pitkäaho, sisustus
    • 020 7129 557
    • kaija.pitkaaho@rautia.fi
    • Pasi Ahola, rakennustarvikkeet
    • 020 7129 553
    • pasi.ahola@rautia.fi
    • Esko Koski, talomyynti/kodinkoneet
    • 020 7129 555
    • esko.koski@rautia.fi
    • Sebastian Yritys, LVI / maalämpö
    • 020 7129 558
    • sebastian.yritys@rautia.fi
    • Arto Wahlfors, sisustus
    • 020 7129 562
    • arto.wahlfors@rautia.fi
    • Marja-Liisa Peltola, kassa
    • 020 7129 550
    • marja-liisa.peltola@rautia.fi
    • Marita Saarinen, konttori
    • 020 7129 552
    • marita.saarinen@rautia.fi
    • Timo Peltola, varasto
    • 020 7129 560
    • Harri Ala-Salmi, kuljetukset
    • 020 7129 559