Cervi Talotekniikka Oy

  • 0400 878 666

  • Lampputie 4, 00750 HELSINKI

    • Cervi Talotekniikka Oy, 2607385-7
    • sähköposti: karl.jensen@cervi.fi

    • Cervi Talotekniikka Oy on täyden palvelun ilmanvaihtoalan yritys. Ylläpidämme olemassa olevia ilmanvaihtojärjestelmiä
    • sekä uudistamme vanhentunutta kantaa energia- ja kustannustehokkailla ratkaisuilla. Luomme näin säästöä kiinteistön
    • omistajille ja asuinviihtyvyyttä asukkaille satojen vuosienyhteenlasketulla työkokemuksella.

    • Palvelujamme ovat mm.:

    • - Ilmanvaihdon puhdistus

    • - Ilmanvaihtojärjestelmien mittaus ja säätö

    • - Ammattikeittiöiden puhdistus

    • - Huollot

    • - Ilmanvaihtojärjestelmien saneeraus

    • - Nuohous

    • - Hormikorjaukset ja kartoitukset

    • - Konsultointi- ja suunnittelupalvelut

    • Cervin huippujengi edustaa alansa parasta ammattitaitoa. Aktiivinen yhteistyö ammattikorkeakoulujen kanssa on myös
    • tärkeä osa toimintaamme. Mottomme teemme kaiken paremmin kuin kukaan muu näkyy kaikessa tekemisessä, niin toimistossa
    • kun kentälläkin.


    • Petri Valve, Toimitusjohtaja
    • puh: 0400435447
    • sähköposti: petri.valve@cervi.fi

    • Karl Jensen, Myynti, markkinointi ja viestintä.
    • puh: 0400878666
    • sähköposti: karl.jensen@cervi.fi

    • Mikko Elomaa, Projektipäällikkö IV korjauspalvelut
    • puh: 0405800976
    • sähköposti: mikko.elomaa@cervi.fi

    • Markus Salmela, Projektipäällikkö, puhdistus, mittaus ja säätö sekä hormikartoitukset
    • puh: 0405801142
    • sähköposti: markus.salmela@cervi.fi

    • Teemu Nieminen, Projektipäällikkö IV huolto
    • puh: 0404826111
    • sähköposti: teemu.nieminen@cervi.fi

    • Tero Solin, Tampereen toimiston aluepäällikkö
    • puh: 0401244946
    • sähköposti: tero.solin@cervi.fi

    • Minna Fagerlund, Talous-ja hallintopäällikkö
    • puh: 0405122113
    • sähköposti: minna.fagerlund@cervi.fi

    • Tuomas Välinen, Projektipäällikkö IV korjauspalvelut
    • puh: 0503835470
    • sähköposti: tuomas.valinen@cervi.fi