Cervi Talotekniikka Oy

  • 0400 878 666

  • Lampputie 4, 00750 HELSINKI

    • Cervi Talotekniikka Oy, 2607385-7
    • sähköposti: karl.jensen@cervi.fi

    • Cervi Talotekniikka Oy on täyden palvelun ilmanvaihtoalan yritys. Ylläpidämme olemassa olevia ilmanvaihtojärjestelmiä
    • sekä uudistamme vanhentunutta kantaa energia- ja kustannustehokkailla ratkaisuilla. Luomme näin säästöä kiinteistön
    • omistajille ja asuinviihtyvyyttä asukkaille satojen vuosienyhteenlasketulla työkokemuksella.

    • Palvelujamme ovat mm.:

    • - Ilmanvaihdon puhdistus

    • - Ilmanvaihtojärjestelmien mittaus ja säätö

    • - Ammattikeittiöiden puhdistus

    • - Huollot

    • - Ilmanvaihtojärjestelmien saneeraus

    • - Nuohous

    • - Hormikorjaukset ja kartoitukset

    • - Konsultointi- ja suunnittelupalvelut

    • Cervin huippujengi edustaa alansa parasta ammattitaitoa. Aktiivinen yhteistyö ammattikorkeakoulujen kanssa on myös
    • tärkeä osa toimintaamme. Mottomme teemme kaiken paremmin kuin kukaan muu näkyy kaikessa tekemisessä, niin toimistossa
    • kun kentälläkin.


    • Tomi Nikkonen Projektipäällikkö IV korjauspalvelut, Uusimaa
    • puh: 0400 551 881
    • sähköposti: tomi.nikkonen@cervi.fi

    • Markus Salmela, Projektipäällikkö puhdistus, mittaus ja säätö sekä hormikartoitu, Uusimaa
    • puh: 040 580 1142
    • sähköposti: markus.salmela@cervi.fi

    • Teemu Nieminen, Projektipäällikkö IV huolto, Uusimaa
    • puh: 040 482 6111
    • sähköposti: teemu.nieminen@cervi.fi

    • Jari Heroja Projektipäällikkö puhdistus, hormikartoitukset ja nuohous, Uusimaa
    • puh: 0400 445 032
    • sähköposti: jari.heroja@cervi.fi

    • Tuomas Välinen, Projektipäällikkö IV IV korjausurakointi, Uusimaa
    • puh: 040 716 8886
    • sähköposti: tuomas.valinen@cervi.fi

    • Sami Koivisto Työnjohtaja puhdistus, mittaus ja säätö, Uusimaa
    • puh: 044 426 7517
    • sähköposti: sami.koivisto@cervi.fi

    • Petri Tyrväinen Aluejohtaja, Pirkanmaa ja Kanta-Häme
    • puh: 044 012 3690
    • sähköposti: petri.tyrvainen@cervi.fi

    • Pasi Tulonen Työnjohtaja Puhdistus mittaus ja säätö sekä nuohous, Pirkanmaa ja Kanta-Häme
    • puh: 040 669 0988
    • sähköposti: pasi.tulonen@cervi.fi

    • Matti Kokkonen Tuotantopäällikkö IV Korjausurakointi, Pirkanmaa ja Kanta-Häme
    • puh: 040 139 9923
    • sähköposti: matti.kokkonen@cervi.fi

    • Mika Mähönen Aluejohtaja, Kymenlaakso
    • puh: 044 020 0305
    • sähköposti: mika.mahonen@cervi.fi

    • Kimmo Lanki IV-työnjohtaja, Kymenlaakso
    • puh: 050 310 0122
    • sähköposti: kimmo.lanki@cervi.fi

    • Petri Valve, Toimitusjohtaja, Myynti ja Markkinointi
    • puh: 0400 435 447
    • sähköposti: petri.valve@cervi.fi

    • Karl Jensen, Myynti- ja kehitysjohtaja, Myynti ja Markkinointi
    • puh: 0400 878 666
    • sähköposti: karl.jensen@cervi.fi

    • Minna Pyykkö Markkinointipäällikkö, Myynti ja Markkinointi
    • puh: 050 597 5947
    • sähköposti: minna.pyykko@cervi.fi

    • Petri Sivén Asiakkuusjohtaja, Myynti ja Markkinointi
    • puh: 045 315 7175
    • sähköposti: petri.siven@cervi.fi

    • Minna Fagerlund, Talous-ja hallintopäällikkö, Hallinto
    • puh: 040 512 2113
    • sähköposti: minna.fagerlund@cervi.fi

    • Paula Asikainen Talouspäällikkö, Hallinto
    • puh: 040 145 6624
    • sähköposti: paula.asikainen@cervi.fi

    • Inka Valve Assistentti, Hallinto
    • puh: 044 426 7500
    • sähköposti: inka.valve@cervi.fi

    • Johanna Keskinen Assistentti, Hallinto
    • puh: 044 426 7500
    • sähköposti: johanna.keskinen@cervi.fi