Terramare Boskalis

  • 09 613 621

  • Laurinmäenkuja 3 A, 00440 HELSINKI

    • Terramare Oy, 0718358-3
    • sähköposti: terramare@boskalis.com

    • Terramare tarjoaa asiakkailleen vankan kokemuksen ja monipuolisen erikoisosaamisen vaativissa satama-, vesi- ja
    • liukuvalurakennuskohteissa.

    • Erikoistumisemme erilaisiin ruoppaustöihin, vedenalaiseen louhintaan, satama- ja laiturirakentamiseen,
    • liukuvalukohteisiin ja ympäristörakentamiseen on tehnyt Terramaresta alan johtavan ammattilaisen ja suunnannäyttäjän
    • Suomessa ja Pohjoismaissa.

    • Monipuolisen erikoisosaamisemme ansiosta voimme tarjota asiakkaillemme ajallaan toteutetut ja kustannustehokkaat
    • projektit.


    • Hannu Tomperi, toimitusjohtaja
    • puh: 0405176214
    • sähköposti: hannu.tomperi@boskalis.com

    • Jarmo Yletyinen, johtaja
    • puh: 0400469439
    • sähköposti: jarmo.yletyinen@boskalis.com

    • Tapio Leinonen, johtaja
    • puh: 0405036719
    • sähköposti: tapio.leinonen@boskalis.com

    • Ari Lång, tarjouslaskentapäällikkö
    • puh: 0407549385
    • sähköposti: ari.lang@boskalis.com

    • Petri Nikula, talouspäällikkö
    • puh: 0405072787
    • sähköposti: petri.nikula@boskalis.com

    • Timo Soikkeli, kalustopäällikkö
    • puh: 0405023783
    • sähköposti: timo.soikkeli@boskalis.com

    • Tommi Niemi, hankinnat
    • puh: 0405196768
    • sähköposti: tommi.niemi@boskalis.com

    • Turun toimipiste
    • Pansiontie 52
    • 20240
    • TURKU
    • puh: 09 613 621

    • Korjaamo
    • Valkolammentie 2 A
    • 07910
    • VALKO
    • puh: 09 613 621