IK-opisto / IK-palvelut

  • 014 751 4411

  • Heikkiläntie 177, 42700 KEURUU

    • Iso Kirja ry, 0145808-0, Iso Kirja, Koulutus - ja Konferenssikeskus
    • sähköposti: info@isokirja.fi
    • Toimisto avoinna maanantaista perjantaihin klo 9-14.30
    • IK-opisto sijaitsee Keuruulla. Alueellamme toimii kristillinen kansanopisto.
    • Koulutuksemme painottuu raamatunopiskeluun, seurakuntatyöhön ja lähetystyöhön.
    • IK-opistossa voi suorittaa tutkintoja tai lyhyempiä kokonaisuuksia.
    • IK-opisto toimii myös Helsingissä ja laajentaa tasokasta raamatunopetustarjontaa viikonloppukurssien ja
    • erilaisten koulutusten muodossa. IK-palvelut tarjoaa myös ympärivuotisia laadukkaita majoituspalveluita matkailijoille.
    • Tasokas leirintäalueemme luonnonkauniin Pohjoisjärven rannalla on ympärivuotisessa käytössä.
    • Alueellamme on tarjolla monipuoliset puitteet juhlien, seminaarien, kokouksien ja suurtapahtumien järjestämiseen.
    • IK- telttapalvelu on Suomen ainut kankaisten suurtelttojen valmistaja ja yksi luotetuimmista vuokraajista.
    • Meillä on kokemusta telttojen valmistuksesta ja vuokrauksesta yli 40 vuoden ajalta.
    • Halttunen Marko, yhdistyksen johtaja
    • marko.halttunen@isokirja.fi
    • puh: 040 722 1821
    • Laulainen Tanja, koulutuskeskuksen johtaja, rehtori
    • tanja.laulainen@isokirja.fi
    • puh: 040 356 8684
    • Ojaniemi Markku, vararehtori
    • markku.ojaniemi@isokirja.fi
    • puh: 040 750 1590
    • Parkkila Pasi, apulaisrehtori
    • pasi.parkkila@isokirja.fi
    • puh: 040 511 6624
    • Martti Pohjoisvirta, telttamestari
    • puh: 0400 547 684
    • Leirintä
    • camping@isokirja.fi
    • puh: 040 750 0974
    • Kiinteistön päivystys
    • kiinteisto@isokirja.fi
    • puh: 040 593 5500
    • Taivassalo Milka, majoitus- ja juhlapalvelut
    • milka.taivassalo@isokirja.fi
    • puh: 040 750 1061
    • HELSINKI
    • Käyntiosoite: Pulttitie 13, 2. kerros 00880 Helsinki
    • Katri Latokangas IK-opiston koordinaattori Helsingissä, oppilaitospastori
    • katri.latokangas@isokirja.fi
    • puh: 040 418 7601
    • Merja Toukola lähiopiskelun koulutussihteeri
    • koulutussihteeri@isokirja.fi
    • puh: 040 750 0876
    • Lari Launonen opetuslapseuskoulun vastaava opettaja Helsingissä
    • lari.launonen@isokirja.fi
    • puh: 050 438 3803