Saurum Oy

  • 040 304 0200

  • Kultakuja 4, 70150 KUOPIO

    • fax: 042 304 0200
    • Saurum Oy, 0298672-3
    • sähköposti: myynti@saurum.fi
    • myynti@saurum.fi
    • puh: 040 304 0225
    • Toimitusjohtaja Mikko Pessi
    • mikko.pessi@saurum.fi
    • puh: 040 304 0210
    • Myyntijohtaja Jussi Pulkkinen
    • jussi.pulkkinen@saurum.fi
    • puh: 040 304 0211
    • Aluemyyntipäällikkö, Itä- ja Etelä-Suomi Sirpa Tuovinen
    • sirpa.tuovinen@saurum.fi
    • puh: 040 304 0212
    • Aluemyyntipäällikkö, Länsi-Suomi Mikko Suvanto
    • mikko.suvanto@saurum.fi
    • puh: 040 304 0213
    • Aluemyyntipäällikkö, Pohjois-Suomi Niko Asunmaa
    • niko.asunmaa@saurum.fi
    • puh: 040 304 0220
    • Aluemyyntipäällikkö, yritysmyynti ja PT-kauppa Mika Rikkonen
    • mika.rikkonen@saurum.fi
    • puh: 040 304 0223
    • Myyntineuvottelija Emma Ruhala
    • myynti@saurum.fi
    • puh: 040 304 0228
    • Vienti, yrityslahjamyynti Anne Patrikainen
    • anne.patrikainen@saurum.fi
    • puh: 040 304 0205
    • Saurum Osakeyhtiöllä on pitkä historia laadukkaiden jalometallituotteiden valmistajana.
    • Yhtiön toimintaa ohjaavat rehellisyys, avoimuus sekä tinkimätön ammattitaito.
    • Saurum Osakeyhtiö on vahvasti mukana luomassa suomalaista korukulttuuria.
    • Saurum Osakeyhtiö valmistaa suomalaisten designkorubrändien Lumoavan sekä Ritva Liisa Pohjalaisen korutuotteet.
    • Saurum-tuotemerkin alla yhtiö valmistaa mm. miestenpukukoruja sekä rippiristejä.
    • Saurum Osakeyhtiö tarjoaa myös kauniita perinteisiä pöytähopeatuotteita ja kansainvälisesti tunnettujen kellomerkien kelloja.
    • Lisäksi yhtiö maahantuo ruotsalaisia kauniita, käsinviimeisteltyjä Schalinsin vihki- sekä kihlasormuksia.