Saurum Oy

  • 040 304 0200

  • Kultakuja 4, 70150 KUOPIO

    • Saurum Oy, 0298672-3
    • fax: 042 304 0200
    • sähköposti: myynti@saurum.fi

    • Saurum Osakeyhtiöllä on pitkä historia laadukkaiden jalometallituotteiden valmistajana. Yhtiön toimintaa ohjaavat
    • rehellisyys, avoimuus sekä tinkimätön ammattitaito. Saurum Osakeyhtiö on vahvasti mukana luomassa suomalaista
    • korukulttuuria. Saurum Osakeyhtiö valmistaa suomalaisten designkorubrändien Lumoavan sekä Ritva Liisa Pohjalaisen
    • korutuotteet. Saurum-tuotemerkin alla yhtiö valmistaa mm. miestenpukukoruja sekä rippiristejä. Saurum Osakeyhtiö
    • tarjoaa myös kauniita perinteisiä pöytähopeatuotteita ja kansainvälisesti tunnettujen kellomerkien kelloja. Lisäksi
    • yhtiö maahantuo ruotsalaisia kauniita, käsinviimeisteltyjä Schalinsin vihki- sekä kihlasormuksia.

    • Myynti, Saurum Oy
    • puh: 040 304 0225
    • sähköposti: myynti@saurum.fi

    • Verkkokauppa Lumoava
    • www: https://lumoava.fi

    • Toimitusjohtaja Mikko Pessi
    • puh: 040 304 0210
    • sähköposti: mikko.pessi@saurum.fi

    • Myyntijohtaja Jussi Pulkkinen
    • puh: 040 304 0211
    • sähköposti: jussi.pulkkinen@saurum.fi

    • Aluemyyntipäällikkö, Länsi-Suomi Mikko Suvanto
    • puh: 040 304 0213
    • sähköposti: mikko.suvanto@saurum.fi

    • Aluemyyntipäällikkö, Pohjois-Suomi Niko Asunmaa
    • puh: 040 304 0220
    • sähköposti: niko.asunmaa@saurum.fi

    • Markkinointipäällikkö Titta Kuokkanen
    • puh: 040 304 0215
    • sähköposti: titta.kuokkanen@saurum.fi