Pelkosenniemen kunta

  • 040 507 6286

  • Sodankyläntie 1 A, 98500 PELKOSENNIEMI

    • Pelkosenniemen kunta, 0191866-5
    • ma-pe klo 9.00-15.-00
    • sähköposti: kirjaamo@pelkosenniemi.fi


    • Kunnanviraston asiointipiste
    • Sodankyläntie 1 A
    • 98500
    • PELKOSENNIEMI
    • puh: 040 507 6286
    • Avoinna ma-to 9.30-11 ja 12-15, pe 9.30-11 ja 12-14

    • Pelkosenniemen terveyskeskus
    • Sodankyläntie 202 A
    • 98500
    • PELKOSENNIEMI
    • puh: 040 563 8131
    • Ajanvaraus ma-to klo 8.00-14.45, pe klo 8.00-13.30

    • Pelkosenniemen terveyskeskuksen laboratorio, Näytteenottoajat 7.30-8.45 ja 9.30-14.00.
    • puh: 0405638131

    • Hammashoitola
    • Sodankyläntie 202 A
    • 98500
    • PELKOSENNIEMI
    • puh: 040 563 8425

    • Savukosken terveysasema
    • Sauherrantie 33 A
    • 98800
    • SAVUKOSKI
    • puh: 040 563 7757
    • Ajanvaraus ma-to klo 8.00-14.45, pe klo 8.00-13.30.

    • Savukosken terveysaseman laboratorio, Näytteenotto ma-to 7.00-8.15 ja 9.15-14.00, pe 7.30-8.15 ja 9.15-13.00.
    • puh: 0405637757

    • Sosiaalitoimisto
    • Sodankyläntie 1 A
    • 98500
    • PELKOSENNIEMI
    • puh: 040 750 7959
    • Sosiaalipäivystys virka-ajalla (ma-pe klo 8.00-16.00)

    • Sosiaalipäivystys virka-ajan ulkopuolella
    • puh: 0407266965

    • Sosiaaliasiamies, Ti-to klo 10.00-13.00.
    • puh: 0108305104
    • sähköposti: sosiaaliasiamies@merikratos.fi

    • Kunnanjohtaja Pertti Severinkangas
    • puh: 0401577045
    • sähköposti: pertti.severinkangas@pelkosenniemi.fi

    • Hallintojohtaja Riitta Savukoski, 040 022 2191
    • sähköposti: riitta.savukoski@pelkosenniemi.fi

    • Elinkeinokoordinaattori Mika Tenhunen
    • puh: 0401950488
    • sähköposti: mika.tenhunen@pelkosenniemi.fi

    • Maaseutuasiamies Markku Heikkilä
    • puh: 0400128986
    • sähköposti: markku.heikkila@pelkosenniemi.fi

    • Kirjanpitäjä Eeva Harju
    • puh: 0407237794
    • sähköposti: eeva.harju@pelkosenniemi.fi

    • Palvelusihteeri
    • puh: 0405076286

    • Atk-asiantuntija Terho Sirviö
    • puh: 0407650741
    • sähköposti: terho.sirvio@pelkosenniemi.fi

    • Hyvinvointi- ja sivistysjohtaja Minerva Rannila
    • puh: 0405459009
    • sähköposti: minerva.rannila@pelkosenniemi.fi

    • Tekninen johtaja Panu Leinonen
    • puh: 0404872445
    • sähköposti: panu.leinonen@pelkosenniemi.fi

    • Sosiaalijohtaja Susanna Takala
    • puh: 0405320474
    • sähköposti: susanna.takala@pelkosenniemi.fi

    • Hallinto- ja talouspalveluiden vs. kanslisti, Marjo Hautala
    • puh: 0407252991
    • sähköposti: marjo.hautala@pelkosenniemi.fi

    • Tekninen toimisto
    • Kemijärventie 6
    • 98500
    • PELKOSENNIEMI
    • puh: 040 487 2445
    • Ma-to klo 8-11 ja 11.30-16
    • fax: 016 851 457

    • Rakennustarkastaja Keijo Kotavuopio
    • puh: 0401980998

    • Vesi- ja viemärilaitoksen vikapäivystys
    • puh: 0400187334

    • Sivistystoimisto
    • Sodankyläntie 2
    • 98500
    • PELKOSENNIEMI
    • puh: 040 761 8117

    • Pelkosenniemen koulu
    • Sodankyläntie 2
    • 98500
    • PELKOSENNIEMI
    • puh: 040 568 7630

    • Päiväkoti
    • Koulutie 7
    • 98500
    • PELKOSENNIEMI
    • puh: 040 763 1765

    • Sompion kirjasto
    • Sodankyläntie 1 A
    • 98500
    • PELKOSENNIEMI
    • puh: 040 756 3852
    • sähköposti: kirjasto@pelkosenniemi.fi