Polvijärven kunta

  • 040 104 6000

  • Polvijärventie 15, 83700 POLVIJÄRVI

    • Polvijärven kunta, 0169823-6
    • fax: 013 631 781
    • Kunnanvirasto on avoinna maanantaista perjantaihin 09.00 - 11.00 ja 12.00 - 15.00
    • sähköposti: polvijarven.kunta@polvijarvi.fi

    • Vuonna 1859 Höytiäisen vesistö purkautui hallitsemattomasti järvenlaskun yhteydessä. Karkaavan veden myötä paljastui
    • tuhansia hehtaareja hyvää viljelysmaata, ja näille maille perustettiin myöhemmin Polvijärven kunta.
    • Polvijärvi on nykyään lähi- ja luomutuotannostaan ylpeä, virkeä ja kehittyvä maaseutukunta, jossa katseet suunnataan
    • kohti tulevaa. Meitä on täällä 4 400 visionääriä tekemässä kotikuntaa, jossa on hyvä kasvaa ja elää!


    • Puhelinvaihde, Puhelinvaihde on avoinna arkisin klo 8.15 - 11.00 ja 12.00 - 15.00
    • puh: 0401046000

    • Tuononen Jari, Kunnanjohtaja
    • puh: 0401046001
    • sähköposti: jari.tuononen@polvijarvi.fi

    • Lampinen Anni, Palvelusihteeri
    • puh: 0401046004
    • sähköposti: anni.lampinen@polvijarvi.fi

    • Hallikainen Heikki, Talous-ja hallintojohtaja
    • puh: 0401046101
    • sähköposti: heikki.hallikainen@polvijarvi.fi

    • Soikkeli Ari, Vastaava tekninen johtaja
    • puh: 0401046307
    • sähköposti: ari.soikkeli@polvijarvi.fi

    • Kiinteistöjen hoito, Jukka Veikkolainen, Päivystys työajan ulkopuolella
    • puh: 0401046315
    • sähköposti: jukka.veikkolainen@polvijarvi.fi

    • Kiinteistöjen hoito, Tommi Hopponen, Päivystys työajan ulkopuolella
    • puh: 0401046323
    • sähköposti: tommi.hopponen@polvijarvi.fi

    • Kiinteistöjen hoito, Pasi Karvinen, Päivystys työajan ulkopuolella
    • puh: 0401046320
    • sähköposti: pasi.karvinen@polvijarvi.fi

    • Ympäristön- suojelusihteeri, Tuominen Tuukka, Päivystys Tiistaisin kello: 09.00 - 12.00
    • puh: 0447559378

    • Puustinen Mika, Varhaiskasvatusvastaava
    • puh: 0401046201
    • sähköposti: mika.puustinen@polvijarvi.fi

    • Keski-Karjalan musiikkiopisto, Toimisto on auki ma-to klo 8.30-16 sekä pe klo 8.30-15
    • puh: 0401054045

    • Polvijärven kriisiryhmä, Kriisiryhmään saa yhteyden virka-aikana terveyskeskuksen kautta.
    • puh: 0133302254

    • Hyytiäinen Päivi, Nuoriso-ohjaaja
    • puh: 0401046208
    • sähköposti: paivi.hyytiainen@polvijarvi.fi

    • Henkilökohtaiset sähköpostit ovat muotoa, etunimi.sukunimi@polvijarvi.fi

    • Kajava-Huhta Katja, Yläasteen ja Lukion Rehtori
    • puh: 0401046222
    • sähköposti: katja.kajava-huhta@polvijarvi.fi