Vehmasputki Oy

  • 02 630 1880

  • Karjalankatu 5, 28130 PORI

    • Vehmasputki Oy, 2918497-4
    • sähköposti: vehmasputki@vehmasputki.fi

    • Kaikki LVI-työt Vehmasputkelta
    • Vehmasputki Oy on porilainen LVI-alan yritys, jolla on palveluksessaan yli 40 työntekijää.

    • Toteutamme erilaiset LVI-työt kulloisenkin asiakkaan tarpeiden mukaan joko avaimet käteen -periaatteella tai kyselyn
    • mukaisesti. Voimme auttaa myös laajemman urakkakokonaisuuden suunnittelussa rakennus- ja sähkötöineen.

    • Uudet energiamuodot ja niiden hyödyntäminen, esim. maalämpö, erilaiset lämpöpumput, aurinkolämmitys ja erilaiset lämmön
    • talteenottoratkaisut kuuluvat jäähdytystekniikan ja rakennusautomaation lisäksi yrityksemme toimituspiiriin.
    • Yrityksellämme on A-vaatimusluokan FISE pätevyydet LVI-asennuksiin, vähintään 3kg kylmälaitosten asennusoikeudet, A
    • öljyluvat sekä S1-sähköurakointioikeudet.


    • Toimitusjohtaja Jyrki Vehmaskangas
    • puh: 0400743172
    • sähköposti: jyrki.vehmaskangas@vehmasputki.fi

    • Tekninen johtaja Kari Loukkaanhuhta
    • puh: 0445279906
    • sähköposti: kari.loukkaanhuhta@vehmasputki.fi

    • Projektipäällikkö, lv-asennukset Jukka Koivula, LV-työt
    • puh: 0445279956
    • sähköposti: jukka.koivula@vehmasputki.fi

    • Huoltotyönpäällikkö Juha Harju, LV-työt
    • puh: 0445279910
    • sähköposti: juha.harju@vehmasputki.fi

    • Projektipäällikkö / jälkimarkkinointi Ossi Viitanen, LV-työt
    • puh: 0445279934
    • sähköposti: ossi.viitanen@vehmasputki.fi

    • Tarjouslaskija/Projektipäällikkö Joonas Sillanpää
    • puh: 0445279963
    • sähköposti: joonas.sillanpaa@vehmasputki.fi

    • Pasi Airaksinen, LV-työt - Huolto
    • puh: 0445279909

    • Jyri Ljungman, LV-työt - Huolto
    • puh: 0445279919

    • Timo Ramsten, LV-työt - Huolto
    • puh: 0445279908

    • Toni Ramsten, LV-työt - Huolto
    • puh: 0445279917

    • Projektipäällikkö, automaatio, jäähdytys- ja sähköasennukset Jani Manner, Automaatio, jäähdytys ja sähkö
    • puh: 0445279911
    • sähköposti: jani.manner@vehmasputki.fi

    • Rakennusautomaatio Kari Westerholm, Automaatio, jäähdytys ja sähkö
    • puh: 0445279912
    • sähköposti: kari.westerholm@vehmasputki.fi

    • Rauli Santonen, Automaatio, jäähdytys ja sähkö - Huolto
    • puh: 0445279923
    • sähköposti: rauli.santonen@vehmasputki.fi

    • Santeri Meklin, Automaatio, jäähdytys ja sähkö - Huolto
    • puh: 0445279928

    • Öljypoltinhuolto Ari-Matti Leino, Automaatio, jäähdytys ja sähkö - Huolto
    • puh: 0445279930
    • sähköposti: tekniikka@vehmasputki.fi

    • Talouspäällikkö Marja Tanninen
    • puh: 026301885
    • sähköposti: marja.tanninen@vehmasputki.fi

    • Taloushallinnon assistentti Mervi Pihlavamäki
    • puh: 026301885
    • sähköposti: mervi.pihlavamaki@vehmasputki.fi

    • Esa Malm
    • puh: 0505184000
    • sähköposti: esa.malm@vehmasputki.fi