Kart Oy Ab

  • 02 748 9730

  • Lummetie 8, 31400 SOMERO

    • Kart Oy Ab, 0109695-6
    • sähköposti: kart@kart.fi

    • Oy Kart Ab on vuonna 1960 perustettu konepajayhtiö. Toimimme kolmella toistaan tukevalla toimialalla, kaikkien
    • toimialojen keskittyessä koneenrakennukseen ja sitä tukevien palveluiden tuottamiseen. Palveluissamme yhdistyvät
    • nykyaikainen konepajaosaaminen, vuosikymmenten kokemus ja kokonaistoimitusten hallinta. Tilauskonepajatoiminnan
    • puitteissa palvelemme merkittäviä kotimaisia ja ulkomaisia asiakkaita valmistamalla koneita ja koneenosia
    • pääsääntöisesti projektitoimituksina tai piensarjoina. Ympäristötekniikan toimialan saralla suunnittelemme ja
    • valmistamme koneita jätevedenkäsittelyyn, ja etenkin lietteen käsittelyyn liittyen. Betoninkuljetuskaluston toimialalla
    • suunnittelemme ja valmistamme raskaankaluston ja kaivosteollisuuden kone- ja laiteratkaisuja, valmisbetonin käsittelyyn
    • ja kuljettamiseen. Tuotantomme sijaitsee Somerolla, jossa toimimme noin 6000 neliön tuotantotiloissa.
    • Konepajateollisuuden ammattilaisia meillä työskentelee noin 35 henkeä. Toimimme ISO9001, ISO 3834-2 ja EN1090
    • standardien mukaisesti.

    • Varasto ja lähettämö
    • puh: 0400 814 541

    • Betoninkuljetuskalusto, Huollot ja Varaosat
    • puh: 040 538 6678

    • Risto Tuomela, Myyntipäällikkö
    • puh: 040 571 5659
    • sähköposti: risto.tuomela@kart.fi

    • Juha Merivuori, Kehitys- ja hankintapäällikkö
    • puh: 0400 486 590
    • sähköposti: juha.merivuori@kart.fi

    • Petteri Jokinen, Työnsuunnittelija
    • puh: 040 518 7100
    • sähköposti: petteri.jokinen@kart.fi

    • Timi Lemberg, Varasto ja logistiikka
    • puh: 050 599 5054
    • sähköposti: timi.lemberg@kart.fi

    • Kristiina Nikkilä-Rämö, Taloushallinto
    • puh: 040 591 1715
    • sähköposti: kristiina.nikkila-ramo@kart.fi

    • Raine Mattila, Tuotantopäällikkö
    • puh: 040 827 3009
    • sähköposti: raine.mattila@kart.fi

    • Sakari Vuorensola, Toimitusjohtaja
    • puh: 040 552 2133
    • sähköposti: sakari.vuorensola@kart.fi