Unica ravintolat

  • 02 232 5444

  • Tuomiokirkkokatu 6, 20500 TURKU

    • Unica Oy, 1607413-5
    • sähköposti: info@unica.fi

    • Ruokaa ajatuksille, ajatuksella
    • Unica ravintolat on mukana arjen parhaissa ruokahetkissä tarjoten laadukkaat ravintola-, kahvila- ja cateringpalvelut -
    • aidosti asiakkaidemme kanssa kumppanina. Yli kymmenen ravintolan ja kahvilan voimin palvelemme päivittäin lähes 7000
    • ruokailijaa pääosin Turun yliopiston ja ammattikorkeakoulun kampusalueilla. Olemme ylpeitä vastuullisuudestamme ja
    • haluamme tehdä herkullista ruokaa, joka lisää hyvinvointia arkeen ja hohtoa tilaisuuksiin.
    • Ihmiset kerääntyvät pöytien ääreen kuin nuotiopiiriin, hakemaan ja jakamaan ajatuksia ja iloa, ideanvälähdyksiä ja
    • energiaa. Vaikka Unica ravintoloiden juuret ovat yliopistonmäellä ja sen suurin omistaja on Turun yliopiston
    • ylioppilaskunta, Unica on ravintola- ja catering-ketju, jonka ovet ovat kutsuvasti auki kaikille. Energiaa, iloa ja
    • yhdessäoloa kaipaa näet jokainen, joka elää ja työskentelee hienossa vanhassa korkeakoulukaupungissamme
    • Monipuolisilla palveluilla ja joustavilla ratkaisuilla palvelemme opiskelijaruokailijoita, henkilöstölounastajia,
    • kahvihetkissä ja aamupalalla sekä tilaustarjoiluin niin pienempiä kahvituksia, kuin isoja juhlallisuuksia tai
    • tapahtumia.
    • Lisätietoa ja ravintoloidemme yhteystiedot löydät kotisivuiltamme.
    • Tule käymään tai ota yhteyttä ja kerro meille, miten voimme olla avuksi!

    • Assarin ullakko
    • Rehtorinpellonkatu 4 A
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 0400 268 788
    • sähköposti: assarinullakko@unica.fi

    • Brygge
    • Rehtorinpellonkatu 4
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 0400 268 788
    • sähköposti: assarinullakko@unica.fi

    • Delica, Pharma City
    • Itäinen Pitkäkatu 4
    • 20520
    • TURKU
    • puh: 040 480 8956
    • sähköposti: pharma@unica.fi

    • Deli Pharma
    • Itäinen Pitkäkatu 4
    • 20520
    • TURKU
    • puh: 040 480 8956
    • sähköposti: pharma@unica.fi

    • Dental
    • Lemminkäisenkatu 2
    • 20520
    • TURKU
    • puh: 040 548 9093
    • sähköposti: dental@unica.fi

    • Galilei
    • Vesilinnankatu 3
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 0400 169 161
    • sähköposti: galilei@unica.fi

    • Macciavelli
    • Assistentinkatu 5
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 040 480 8957
    • sähköposti: macciavelli@unica.fi

    • Nutritio
    • Ruiskatu 8
    • 20720
    • TURKU
    • puh: 040 153 492
    • sähköposti: nutritio@unica.fi

    • Ruokakello
    • Varusmestarintie 26
    • 20360
    • TURKU
    • puh: 044 292 4746
    • sähköposti: ruokakello@unica.fi

    • Tottisalmi
    • Kirkkotie 13
    • 20540
    • TURKU
    • puh: 040 518 3372
    • sähköposti: tottisalmi@unica.fi

    • Fabric Café
    • Itäinen Pitkäkatu 4
    • 20520
    • TURKU
    • puh: 040 480 8956
    • sähköposti: pharma@unica.fi

    • Piccu Maccia
    • Assistentinkatu 5
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 0400 772 484
    • sähköposti: macciavelli@unica.fi

    • Krista Vanhala, Toimitusjohtaja
    • puh: 040 589 1430
    • sähköposti: krista.vanhala@unica.fi