Unica Oy

  • 02 232 5444

  • Ruukinkatu 2-4, 20540 TURKU

    • Unica Oy, 1607413-5
    • sähköposti: info@unica.fi

    • Unica on turkulainen opiskelijaruokailun osaaja, jonka palvelut ovat kaikkille asiakkaille avoimia. Tarjoamme joka
    • arkipäivä maukkaita ja terveellisiä, mutta edullisia lounaita sekä virkistäviä kahvihetkiä, välipaloja, mukaan
    • otettavaa purtavaa ja juomia. Unica tarjoaa myös tilausravintola- ja juhlapalveluita ja kohtaamispaikkoja niin
    • yliopistoalueella ja Kupittaan kampuksella kuin niiden ulkopuolellakin.

    • Unica är en restaurangkedja i Åbo som specialiserat sig på studieluncher. Alla vardagar serverar vi smakliga och
    • förmånliga studieluncher samt uppiggande kaffesunder, mellanmål samt take away produkter. Unica har även catering och
    • festservice, samt träffpunkter såväl på universitetsområdet och Kuppis campus som andra ställen.


    • Assarin ullakko
    • Rehtorinpellonkatu 4 A
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 0400 268 788
    • sähköposti: assarinullakko@unica.fi

    • Brygge
    • Rehtorinpellonkatu 4
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 0400 268 788
    • sähköposti: assarinullakko@unica.fi

    • Delica, Pharma City
    • Itäinen Pitkäkatu 4
    • 20520
    • TURKU
    • puh: 040 480 8956
    • sähköposti: pharma@unica.fi

    • Deli Pharma
    • Itäinen Pitkäkatu 4
    • 20520
    • TURKU
    • puh: 040 480 8956
    • sähköposti: pharma@unica.fi

    • Dental
    • Lemminkäisenkatu 2
    • 20520
    • TURKU
    • puh: 040 548 9093
    • sähköposti: dental@unica.fi

    • Galilei
    • Vesilinnankatu 3
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 0400 169 161
    • sähköposti: galilei@unica.fi

    • Macciavelli
    • Assistentinkatu 5
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 040 480 8957
    • sähköposti: macciavelli@unica.fi

    • Nutritio
    • Ruiskatu 8
    • 20720
    • TURKU
    • puh: 040 153 492
    • sähköposti: nutritio@unica.fi

    • Ruokakello
    • Varusmestarintie 26
    • 20360
    • TURKU
    • puh: 044 292 4746
    • sähköposti: ruokakello@unica.fi

    • Tottisalmi
    • Kirkkotie 13
    • 20540
    • TURKU
    • puh: 040 518 3372
    • sähköposti: tottisalmi@unica.fi

    • Fabric Café
    • Itäinen Pitkäkatu 4
    • 20520
    • TURKU
    • puh: 040 480 8956
    • sähköposti: pharma@unica.fi

    • Piccu Maccia
    • Assistentinkatu 5
    • 20500
    • TURKU
    • puh: 0400 772 484
    • sähköposti: macciavelli@unica.fi