Lakeuden Palveluyhdistys ry

  • 08 564 6125

  • Mankilantie 6, 91800 TYRNÄVÄ

    • Lakeuden Palveluyhdistys ry, 0243181-6
    • sähköposti: lakeus@lakeus.fi

    • Lakeuden Palveluyhdistys ry tekee työtä ikäihmisten parissa monin eri tavoin. Palveluasumista varten on Lepolan
    • palvelutalo, vuokra-asuntoja tarjotaan Tyrnävällä ja Temmeksellä.
    • Kehitysvammaisten asumista järjestetään Mankilankartanossa Tyrnävällä. Lapsi- ja perhepalvelut -yksikkö on
    • Mäntyrinteellä Temmeksellä.


    • Tuula Mikkolanvaara, toiminnanjohtaja
    • puh: 044 576 7000
    • sähköposti: tuula.mikkolanvaara@lakeus.fi

    • Karoliina Mainio, vanhustyön vastaava hoitaja
    • puh: 044 576 7001
    • sähköposti: karoliina.mainio@lakeus.fi

    • Lepolan palvelutalo
    • Mankilantie 4
    • 91800
    • TYRNÄVÄ
    • puh: 044 576 7002
    • Tehostettu palveluasuminen 044 5767 003
    • sähköposti: lepola@lakeus.fi

    • Kehitysvammapalvelut Mankilankartano
    • Mankilantie 3
    • 91800
    • TYRNÄVÄ
    • puh: 044 576 7007
    • sähköposti: mankilankartano@lakeus.fi

    • Marja Lohvansuu, ts. vastaava ohjaaja
    • puh: 044 576 7006
    • sähköposti: marja.lohvansuu@lakeus.fi

    • Peltolan palvelukeskus
    • Mankilantie 6
    • 91800
    • TYRNÄVÄ

    • Merja Niemelä, työtoiminnan vastaava ohjaaja
    • puh: 044 576 7011
    • sähköposti: merja.niemela@lakeus.fi

    • Lapsi- ja perhepalvelut Mäntyrinne, Merja Hiltunen, vastaava ohjaaja
    • Petäjäsuvannontie 3 D
    • 91950
    • TEMMES
    • puh: 044 576 7006
    • sähköposti: merja.hiltunen@lakeus.fi

    • Karolina Sallinen, kasvatusvastaava
    • puh: 044 576 7004
    • sähköposti: karolina.sallinen@lakeus.fi

    • Mäntyrinteen ohjaajat, 24h
    • puh: 044 576 7043
    • sähköposti: mantyrinne@lakeus.fi