Canatu Oy

  • 050 441 9342

  • Tiilenlyöjänkuja 9 A, 01720 VANTAA

    • Canatu Oy, 1886098-1
    • sähköposti: sales@canatu.com

    • Canatu kehittää maailman edistyksekkäimpiä hiilinanoputkia toimialoja mullistaviin tuotteisiin. Canatun hiilinanoputki
    • teknologia (Canatu CNT) on kehitetty uniikilla prosessilla, joka varmistaa korkean teknologian sovelluksissa
    • vaadittavan monipuolisuuden ja luotettavuuden. Canatu tekee yhteistyötä edelläkävijäyritysten kanssa kehittäen täysin
    • uudenlaisia ratkaisuja nano hiilestä. Yritys keskittyy auto- ja puolijohdeteollisuuteen ja sen tuotteita ovat
    • kuljettajaa avustavien ADAS-järjestelmien optisten pintojen ohutkalvo lämmittimet, 3D-kosketusanturit ja äärimmäisen
    • ultravioletti litografian (EUV) nanohiilisuodattimet. Canatun pääkonttori on Suomessa ja sillä on myyntitoimistot
    • Yhdysvalloissa, Japanissa ja Taiwanissa. www.canatu.com.

    • Juha Kokkonen, CEO, Toimitusjohtaja
    • puh: 040 543 0367
    • sähköposti: juha.kokkonen@canatu.com

    • Antti Valkola, VP, Manufacturing
    • puh: 050 461 6896
    • sähköposti: antti.valkola@canatu.com

    • Samuli Kohonen, CSO
    • puh: 040 530 8777
    • sähköposti: samuli.kohonen@canatu.com

    • Robert Andersson, Administrative Director, Hallintojohtaja
    • puh: 050 441 9342
    • sähköposti: robert.andersson@canatu.com

    • Mari Makkonen, Marketing Director
    • puh: 050 442 2343
    • sähköposti: mari.makkonen@canatu.fi

    • Timo Suominen, CFO, Talousjohtaja
    • puh: 040 570 9158
    • sähköposti: timo.suominen@canatu.fi